06.06.2023 13:00 0 OR

Szukasz trasy rowerowej? Chwyć za telefon!

fot. pixabay.com

Jeździsz na rowerze i szukasz ciekawych tras rowerowych? To może ci się przydać! Interaktywna mapa Pomorskie Trasy Rowerowe to doskonałe narzędzie dla poszukiwaczy nowych rowerowych wrażeń.

Mapa funkcjonuje od 2018 r., ale pierwotnie była jedynie narzędziem służącym do monitoringu budowy międzynarodowych tras rowerowych, m.in. EuroVelo 10 wokół Morza Bałtyckiego oraz EuroVelo 9 – Wiślana Trasa Rowerowa.

System dostosowano i zmodernizowano w wyniku czego powstała interaktywna mapa będąca narzędziem informacyjnym dla rowerowych turystów.

Mapa prezentuje szczegółowe przebiegi międzynarodowych tras rowerowych EuroVelo, uzupełnione o kompleksowe dane dotyczące każdego z odcinków. Są to m.in. lokalizacje miejsc postojowych dla rowerzystów i ich zagospodarowanie, przebiegi nowych tras rowerowych oraz atrakcje turystyczne. Nowością jest możliwość odszukania dworców kolejowych, dzięki której można zaplanować podróż pociągiem z dowolnego miejsca na trasie — czytamy na profilu facebook Gminy Choczewo

Interaktywna mapa dostępna jest na stronie internetowej: https://ptr.pomorskie.eu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...