04.06.2023 15:00 9 OR

Chóralne święto w Strzepczu

fot. Twoja Telewizja Morska

Do Strzepcza zjechały chóry z całej Polski. Pretekstem do wielkiego święta muzyki był VII Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej „Pater Noster”.

Zespoły chóralne występowały w kategorii chórów akademickich, kościelnych i świeckich. Z wynikami konkursu można zapoznać się tutaj

Jedynie cztery chóry pochodzą z naszego województwa, pozostałych trzynaście zespołów jest właściwie z terenu całej Polski. Z każdym występującym chórem zbiera się coraz większa publiczność. Kończymy mszą świętą, na której wszystkie chóry odśpiewają „Gaude Mater Polonia” — mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Jan Trofimowicz, dyrektor Festiwalu.

Występy chórów oceniane były przez jury w składzie: prof. dr hab. Katarzyna Sokołowska (przewodnicząca jury) z Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, prof. dr hab. Krzysztof Kusiel–Moroz z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, prof. dr hab. Marek Rocławski z Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

Organizatorami festiwali byli: Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej, parafia p.w. Św. Magdaleny w Strzepczu, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Labudy w Strzepczu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...