04.06.2023 10:32 17 OR

Kilkuset rowerzystów ruszyło z Wejherowa. Wielki Przejazd Rowerowy z frekwencyjnym sukcesem

fot. Twoja Telewizja Morska

Dwa kółka, wymarzona pogoda i wspólny cel. Tyle wystarczyło do kolejnego frekwencyjnego sukcesu Wielkiego Przejazdu Rowerowego, jaki wyruszył dziś m.in. z placu Jakuba Wejhera.

Ponad 300 amatorów jazdy na rowerze stanęło dziś na starcie Wielkiego Przejazdu Rowerowego, jaki ruszył z centrum Wejherowa przez Redę, Rumię i Skwer Kościuszki w Gdyni w stronę Sopockich Błoń, gdzie odbył się finał tej sportowej imprezy.

Inicjatywa imprezy powstała 27 lat temu. 12 lat temu po raz pierwszy ruszył peleton północny z Wejherowa, który przejeżdżał przez Redę, Rumię i Gdynię. Sam przejazd ma na celu zwrócenie uwagi na poprawę infrastruktury rowerowej w naszym regionie. Chcemy, by wzorem krajów zachodnich, zmieniały się nawyki transportowe mieszkańców miast. Rowerzystów jest bardzo dużo, a rowerów sprzedaje się w Polsce 2,5 razy więcej niż samochodów. To wyraźny sygnał do dostosowania się miast do potrzeb mieszkańców - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Arkadiusz Szczygieł, prezes Wejherowskiego Towarzystwa Cyklistów

fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska3881_n.jpg fot. Twoja Telewizja Morska

Wielki Przejazd Rowerowy, Rolkowy, Hulajnogowy i Deskorolkowy miał w tym roku swoją jubileuszową, 25. edycję. Uczestnicy czterech peletonów organizowanych na terenie województwa pomorskiego przejechali w sumie blisko 170 kilometrów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...