04.06.2023 09:30 6 OR/ WCK

Masz roślinkę - weź roślinkę! Wejherowskie Centrum Kultury zachęca do plant - crossingu

fot. pixabay.com

Można odzieżą, książkami czy zabawkami. Jak się okazuje, wymieniać można się również roślinami. Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza do plant-crossingu!

Nie trzeba być profesjonalnym hodowcą roślin, by wziąć udział w proekologicznym projekcie Przytulia, będącym częścią Arboretum Grodu Wejhera. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w projekcie to posiadanie jakiejkolwiek rośliny, którą będzie można wymienić się z innymi właścicielami sadzonek.

Głównym założeniem projektu Arboretum Grodu Wejhera jest edukacja kulturowa z wykorzystaniem rzadko spotykanych form aktywności, których źródłem inspiracji, będzie roślinność. Uwarunkowania kulturowe, obyczajowość, specyfika i biologia, będą wpisywały się w działania praktyczne uczestników. Znajomość roślinności, w której zanurzone jest miasto, zwiększać będzie wrażliwość, kompetencje społeczne, poczucie, że przyroda jest kulturowym obrazem miasta — czytamy na stronie Wejherowskiego Centrum Kultury

ZOBACZ TAKŻE: Samorządu apelują o oszczędne korzystane z wody

Miejscem wymiany roślin będzie Przytulia, czyli palety znajdujące się na parkingu Kamienicy Sztuki, przy ul. Sobieskiego 257, dostępne dla miłośników roślin już od 8 czerwca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...