04.06.2023 08:00 5 OR

‘Chcemy pokazać, jacy są wspaniali’. Osoby ze spektrum autyzmu zaprezentowały się w Wejherowskim Centrum Kultury

fot. Twoja Telewizja Morska

Skrywają talenty, które odkryte i pielęgnowane otwierają ich na świat. Osoby z różnym spektrum autyzmu zaprezentowały się podczas Dnia Neuroróżnorodności odbywającym się pod hasłem „Moc jest w Nas”.

Mamy dziś dwanaście stoisk, na których osoby z różnym spektrum autyzmu będą zaprezentowały swoje zdolności, umiejętności, pasje i genialne umysły. Ze względu na dużą przestrzeń czy tłum, jaki może pojawić się na wydarzeniu, nie jest to formuła dla wszystkich. Jednak są z nami ci, którzy chętnie skorzystali z możliwości pokazania się szerszej publiczności. Jest to też dla nich okazja do integracji ze społeczeństwem — mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Izabela Minga, prezes Fundacji "Autyzm - brand new brain"

Impreza była również okazją do promocji książki Pani Izabeli Mingi pt. Maks, chłopiec, który jest inny.

fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska

W wydarzeniu udział wzięła dr n. społecznych Agnieszka Drabata odpowiadająca na pytania dotyczące pierwszych objawów autyzmu, sposobów diagnozowania, jak i później samej ścieżki terapii. Swoje stoisko miała również psychoterapeutka Sylwia Niklas z którą można było porozmawiać na temat sposobów radzenia sobie ze stresem — mówi dla Twojej Telewizji MorskiejIzabela Minga, prezes Fundacji "Autyzm - brand new brain

Na miejscu odbywały się również pokazy pierwszej pomocy, występ artystyczne, a każdy, kto chciał uwiecznić swoją obecność na wydarzeniu, mógł tego dokonać w ogólnodostępnej fotobudce.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...