03.06.2023 15:00 10 OR

Morskie opowieści na pikniku w Pucku

fot. Twoja Telewizja Morska

O morzu, z morzem i w morzu. Piknik naukowo – żeglarski w Pucku zakończył niemal dwuletni projekt edukacyjny dla uczniów z terenu całego województwa pomorskiego.

Wiązanie węzłów, nauka szant czy zawody żeglarskie na wodach zatoki puckiej. Niemal przez cały dzień uczestnicy projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy – partnerstwo gminy Kosakowo” bawili się i uczyli, by w przyszłości związać swoje zawodowe plany z branżą morską.

Czternaście szkół podstawowych z powiatu puckiego, wejherowskiego i sztumskiego zjechało dziś do Pucka w ramach podsumowania projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy – partnerstwo gminy Kosakowo”, dotyczącego ogólnie rozumianej tematyki morskiej. W ramach projektu dzieci mogą również całkowicie za darmo uczyć się sterowania żeglówkami właśnie na wodach Zatoki Puckiej. Mam nadzieję, że wzięcie udziału w tym projekcie zaowocuje w przyszłości związaniem swoich zawodowych planów właśnie z branżą morską — mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka

fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska fot. Twoja Telewizja Morska

W ramach projektu ponad 2000 dzieci z terenu województwa pomorskiego brało udział m.in. w kółkach żeglarskich, warsztatach morskich, a także spotykali się z przedstawicielami branż morskich czy uczyli pierwszej pomocy wraz z ratownikami SAR.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...