02.06.2023 17:00 8 Tomasz Smuga

Trójmiejska kapela zawiesza działalność!

Youtube

"Upadam", "Jeżozwierz", "Najgroźniejsze zwierzę świata" - to tylko niektóre ze znanych utworów zespołu Lipali. Te i inne piosenki będzie można już tylko posłuchać w sieci lub na płytach, bo trójmiejska kapela poinformowała, że zawiesza działalność.

Zespół Lipali powstał w 2000 roku na bazie solowego projektu Tomka „Lipy” Lipnickiego. Lipali 13 razy był nominowany do Fryderyka, dwukrotnie zdobywając statuetkę w kategorii wokalista roku. Pod koniec grudnia 2012 roku utwór „Najgroźniejsze zwierzę świata” stał się oficjalną piosenką 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czerwcu 2023 roku do fanów twórczości kapeli dotarła smutna wiadomość. W rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w programie "Rzecz o Polityce" Tomasz Lipnicki zdradził, że zespół zawiesza swoją działalność.

[...] Z zespołem Lipali będziemy się żegnać z państwem. Po prostu zespół zawiesza działalność z różnych względów. Nie będę teraz tłumaczył. Chcemy zrobić trasę pożegnalną. zobaczymy, jak nam to wyjdzie. I pożegnać się z państwem w przyjaznej i miłej atmosferze - przyznał Lipnicki.

Wiadomość jest o tyle zaskakująca dla fanów, że zespół niedawno wydał płytę.

Ale to nie wiele znaczy, jeżeli nie gra się koncertów. Jeżeli zapotrzebowanie na zespół jest niewielkie, to nie bardzo z czego jest żyć. Każdy z nas ma zajęcia pozalipalowe, które przynoszą mu dochód i pozwalają płacić rachunki i żyć w miarę normalnie. Trzeba skupić się na tym co jest istotne w danym momencie. Jeżeli wspólne muzykowanie przestaje być wspólną pasją, przeżywaniem i radością, to nie ma sensu tego dalej ciągnąć. Trzeba się rozstać w przyjaznej atmosferze i podążać własnymi drogami - podkreślił muzyk.

Dodajmy, że Lipali koncertował m.in. w Wejherowie. Wystąpił na scenie w wejherowskim amfiteatrze w 2011 roku podczas 8. Open Air Rock Festival.

„Najgroźniejsze zwierzę świata” oficjalna piosenka 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...