02.06.2023 16:00 34 OR/MZK Wejherowo

MZK Wejherowo zmienia rozkład na wakacje

fot. Twoja Telewizja Morska

Wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, MZK Wejherowo wprowadza istotne zmiany w ofercie przewozowej. Wynikają one ze zmieniającego się popytu na usługi transportowe oraz intensywnego rozwoju obsługiwanego obszaru.

Uruchomione zostają nowe połączenia, zmienią się trasy niektórych linii, rozkłady jazdy, a także częstotliwość kursowania.

Największe zmiany dotyczą linii 3, 4, 11 i 13, na których zmienią się trasy. Linia 3 zostaje wydłużona wszystkimi kursami do pętli os. Sikorskiego – wspólnie z linią 16 autobusy w godzinach szczytów przewozowych obsługiwać będą to osiedle co ok. 15 minut.

Linia 4 będzie stanowić połączenie osiedla Śmiechowo-Północ (w tym osiedli przy ulicach Necla, Dzięcielskiego i Fenikowskiego) z centrum Wejherowa. Od przystanku Sobieskiego – GS 02 autobusy kursować będą ulicami 3 Maja, Kościuszki, Mickiewicza, Wniebowstąpienia, 12 Marca, Rybacką, Necla, Gryfa Pomorskiego, Orzeszkowej i Fenikowskiego. Powrót będzie się odbywał ulicami Fenikowskiego, Orzeszkowej, Gryfa Pomorskiego, Necla, Rybacką, 12 Marca, Judyckiego, Rzeźnicką, Świętego Jana, Sienkiewicza i Sobieskiego. Od przystanku Filharmonia Kaszubska 01 obowiązywać stała trasa do Orla.

Na liniach 11 i 13 wprowadzone zostają korekty tras. W przypadku tej pierwszej przejazdy od przystanku Broniewskiego – Dworzec PKP 02 odbywać się będą ulicami I Brygady Pancernej WP i Kochanowskiego, a w przypadku „trzynastki” – ulicami I Brygady Pancernej WP i Chopina. Dodatkowo, w dni nauki szkolnej, uruchomiony zostaje bezpośredni kurs do przystanku Prusa – Szkoła, ulicami Partyzantów, Pomorską i Prusa.

Wprowadzone zostają także zmiany w rozkładach linii 1, 2, 5, 6, 8, 12 i 16. Przede wszystkim zmienią się częstotliwości kursowania autobusów w niedziele oraz w godzinach wieczornych. Na linii 12 wprowadzone zostają dodatkowe kursy w dni powszednie oraz soboty, a także zmieniony zostaje zakres godzinowy funkcjonowania linii.

Szczegóły zmian wraz z nowymi rozkładami jazdy dostępne są na stronie [www.mzkwejherowo.pl](Wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, MZK Wejherowo wprowadza istotne zmiany w ofercie przewozowej. Wynikają one ze zmieniającego się popytu na usługi transportowe oraz intensywnego rozwoju obsługiwanego obszaru.)

Zmiany wprowadzone zostaną od soboty, 24 czerwca 2023 r


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...