30.05.2023 11:56 18 Tomasz Smuga

Nowa atrakcja turystyczna w Wejherowie

telewizjattm.pl

Wirtualny spacer po Kalwarii Wejherowskiej i jej otoczeniu - to nowa atrakcja turystyczna w Wejherowie. W czwartek, 1 czerwca 2023 roku, będzie miała miejsce inauguracja tego "produktu".

Każdy odwiedzający to miejsce będzie mógł przy pomocy telefonu lub komputera z niemal dowolnego miejsca (wystarczy połączenie z Internetem) obejrzeć z zewnątrz i wewnątrz 26. zabytkowych kaplic oraz dwie najstarsze świątynie w mieście - Kościół św. Anny i Kościół św. Trójcy.

Na tablicach z opisem znajdujących się przy każdym z obiektów będzie umieszczony kod QR, czyli kod kreskowy pozwalający przejść do strony internetowej, na której będzie znajdował się Wirtualny spacer - informuje Urząd Miasta w Wejherowie.

ZOBACZ TEŻ: Dawne życie zagościło na ulicy w Wejherowie [ZDJĘCIA]

Inauguracja turystycznego „produktu” – Wirtualny spacer po Kalwarii Wejherowskiej i jej otoczeniu - odbędzie się w czwartek, 1 czerwca 2023 roku, przy kaplicy 'Spotkanie z Matką' na Kalwarii Wejherowskiej.

Historia Kalwarii Wejherowskiej

Kalwaria Wejherowska była czwartą z kolei kalwarią powstałą w czasach Rzeczypospolitej szlacheckiej po Zebrzydowskiej, Pakoskiej i Żmudzińskiej. Inicjatorem jej utworzenia i głównym fundatorem był wojewoda malborski i założyciel Wejherowa Jakub Wejher.

Cały szlak kalwaryjski liczy 4,6 km długości i przejście jego w całości zajmuje ok. 2,5 godziny. Najbardziej popularna wśród turystów trasa Drogi Krzyżowej obejmuje 14 kaplic. Natomiast cały szlak składa się z 26. kapliczek. Z ich opisami można zapoznać się na stronie kalwariawejherowska.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...