30.05.2023 09:00 0 OR

Dwory i Pałace otwierają się na weekend

mat. pras. Twoja Telewizja Morska

Dwory i pałace Pomorza ponownie otworzą swoje podwoje przed zwiedzającymi. W pierwszy weekend czerwca odbędzie się 4. Festiwal Dworów i Pałaców Pomorza.

Koncerty, wystawy, treningi jazdy konnej czy pikniki historyczne. Wszystkiego tego doświadczyć będzie można w dziesięciu dworach i pałacach z terenu województwa pomorskiego. Każdy na swój sposób zaprezentuje swoje walory mieszkańcom naszego regionu.

Kontynuujemy działania, jakie zapoczątkowaliśmy w ramach projektu unijnego, już teraz jako Stowarzyszenie Właścicieli Dworów i Pałaców Pomerania Manors. Naszym głównym przesłaniem jest renowacja i dbałość o zachowanie ich w jak najlepszym stanie oraz ich prezentacja szerszej publiczności — mówi Radosław Kamiński, organizator Festiwalu

Festiwal trwa od 1 do 4 czerwca na terenie całego województwa pomorskiego.

Program festiwalu oraz rozstrzał geograficzny są bardzo wymagające. W tym roku przygotowaliśmy 10 wystaw, np. malarskie, plastyczne, fotograficzne, a także sprzętu rolniczego dawnego i współczesnego. Wydarzeniu towarzyszą również inicjatywy muzyczne w różnej odsłonie. W tym roku, w różnych lokalizacjach, będzie można usłyszeć koncerty muzyki dawnej, poważnej, a także współczesnej — mówi Radosław Kamiński, organizator Festiwalu Dworów i Pałaców Pomorza

mat. Stowarzyszenie Pomerania Manors

Wśród dodatkowych atrakcji towarzyszących festiwalowi są m.in. joga na poddaszu (Dworek Krępowice)m piknik historyczny poświęcony epoce i postaciom właścicieli Grąbkowa i Runowa z przełomu XVII i XVIII w. (Pałac Grąbkowo), wystawa prac z linorytu (Dwór Sześć Dębów w Prusewie) oraz zwiedzanie z przewodnikiem dworku oraz skarbca w klasztorze w Żarnowcu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...