28.05.2023 12:00 2 OR

Z Pogórza lato ruszyło...na motocyklach!

fot. Twoja Telewizja Morska

Chociaż do kalendarzowego lata zostało jeszcze trochę czasu, w Pogórzu postanowili nie czekać. Już z końcem maja powitali tę wyczekiwaną przez wszystkich porę roku. 27 maja gmina Kosakowo zainaugurowała sezon w prozdrowotnym duchu.

W ramach imprezy „Z Pogórza lato rusza” organizatorzy zadbali m.in. o atrakcje muzyczne, wśród których znalazł się koncert orkiestry dętej gminy Kosakowo, koncert bluesowy oraz występ formacji Doktor Swing.

Rozpoczęliśmy organizację tej imprezy 11 lat temu, teraz miasto Gdynia organizuje ją wspólnie z Pogórzem i Galerią Szperk. Cieszymy się, że dwie gminy potrafią się zintegrować i stworzyć tak wspaniałą inicjatywę razem. Frekwencja świadczy o tym, że z sukcesem udało nam się połączyć dziś idee prozdrowotne, kulturalne i sportowe — mówi Elżbieta Sierżęga, wiceprzewodnicząca Rady Miasta w Gdyni

Centralnym punktem wydarzenia był II zlot MotoCYClovy, promujący profilaktykę raka piersi wśród kobiet i mężczyzn. Motocykliści przejechali trasą od Galerii Szperk do Mechelinek.

ZOBACZ TAKŻE: Luzino kaszubską stolicą biegania. Luzińska dziesiątka ponownie wystartowała

Nasza inicjatywa jest podyktowana potrzebą zbudowania świadomości kobiet i mężczyzn o profilaktyce raka piersi. Kobiety często boją się tego tematu w obawie o złą diagnozę, dlatego tak ważna jest organizacja tego typu akcji profilaktycznych. Szybkie wykrycie raka ma ogromne znaczenie w procesie terapeutycznym. Dziś pracownicy medicorum, które reprezentuję, połączyli przyjemne z pożytecznym. Poprzez zabawę, jeżdżąc na motocyklach chcą promować tę ważną idee — mówi Marta Sadowska-Warta, organizatorka II zlotu MotoCyclovego


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...