25.05.2023 16:00 9 Tomasz Smuga/UM Gdynia

Za 79 mln zł w Gdyni powstaje nowy wiadukt [WIZUALIZACJA]

wiz. mat. wykonawcy / Strabag

Na ulicy Puckiej w Gdyni powstaje 185-metrowy wiadukt drogowy, który będzie kosztować prawie 79 milionów złotych. Na stronie internetowej Urzędu Miasta w Gdyni pojawiła się wizualizacja budowanego obiektu drogowego. Nowa konstrukcja ułatwi – nie tylko kierowcom, ale też pieszym i rowerzystom – przedostanie się m.in. do północnych dzielnic Gdyni i pokonanie torów kolejowych.

Nowe, bezkolizyjne połączenie za około 1,5 roku umożliwi szybsze i – przede wszystkim – bezpieczniejsze przedostanie się z Chyloni na północ Gdyni (oraz w drugą stronę).

W ramach inwestycji powstaje wiadukt drogowy na ulicy Puckiej o długości 185 metrów i szerokości ponad 18 metrów, który ma prowadzić nad liniami kolejowymi 201 i 228 oraz grupą torów stacji Gdynia Port, na północ od ulicy Przemysłowej. Znajdą się tam dwa pasy ruchu, półtorametrowy metrowy chodnik dla pieszych oraz ścieżka rowerowa. Wiadukt zostanie zabezpieczony barierami ochronnymi i oświetlony. Czekając na rozpoczęcie budowy, zadbaliśmy o otoczenie inwestycji, stąd ulica Przemysłowa zyskała nowy chodnik – wyjaśnia dla portalu gdynia.pl wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, Marek Łucyk.

ZOBACZ TEŻ: Spacerował po torach. Czekała na niego policja

Gdyński magistrat informuje, że na miejscu, poza powstaniem samego wiaduktu, będą się też toczyć prace przy przebudowie kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci energetycznych, ciepłowniczych, wodociągowych oraz montażu nowego oświetlenia.

wiz. mat. wykonawcy / Strabag wiz. mat. wykonawcy / Strabag

Nowy wiadukt powstaje dzięki współpracy miasta Gdyni z kolejową spółką PKP Polskie Linie Kolejowe. Umowę, która zaowocowała wartą ponad 78,9 mln złotych inwestycją podpisano jesienią 2019 roku. Za projekt budowlany i wykonanie samych prac jest odpowiedzialna firma Strabag, którą wyłoniono w drodze przetargu. Termin zakończenia budowy to listopad 2024 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...