25.05.2023 10:00 9 Tomasz Smuga/KPP Wejherowo

Pięciu cyklistów ukaranych za jazdę pod wpływem alkoholu

pixabay.com

Od 1 tys. do 2,5 tys. zł - mandatami w takiej wysokości zostali ukarani rowerzyści za jazdę pod wpływem alkoholu. Cykliści przez policjantów zostali zatrzymani na drogach w powiecie wejherowskim.

We środę, 24 maja 2023 roku, policjanci ruchu drogowego z wejherowskiej komendy oraz policjanci prewencji z Rumi i Szemudu zatrzymali łącznie 5 rowerzystów, którzy wsiedli na swoje rowery pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze widząc, że mężczyźni jadą niepewnie na rowerze, uniemożliwili im kontynuowanie jazdy, a przeprowadzone badania stanu trzeźwości potwierdziły ich podejrzenia. Czterech rowerzystów z uwagi na stan nietrzeźwości zostało ukaranych mandatami w wysokości 2500 zł, jeden z rowerzystów znajdował się po spożyciu alkoholu, w tym przypadku taryfikator przewiduje mandat karny w wysokości 1000 zł - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy wejherowskiej policji.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Interwencja policji i szarpanina w Wierzchucinie [WIDEO]

Policjanci przypominają

Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Wypity alkohol zdecydowanie obniża refleks, koncentrację kierującego, a wtedy nietrudno o utratę równowagi czy upadek. Dlatego tak bardzo ważne jest odpowiedzialne zachowanie na drodze - podkreślają stróże prawa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...