25.05.2023 09:30 2 OR/ Miasto Rumia

Przepłynęli w Manchesterze 5 km. Zawodnicy z Rumi w pierwszej dziesiątce najlepszych pływaków!

fot. Piotr Biankowski/ facebook

Piotr Biankowski i Aleksandra Kabelis, przedstawiciele UKS Rumia przepłynęli 5 km podczas rywalizacji w pływaniu na wodach otwartych Great Manchester Swim w Anglii. Uzyskany przez nich wynik pozwolił im uplasować się w pierwszej dziesiątce pośród 300 startujących zawodników.

Przedstawiciele UKS Rumia Piotr Biankowski oraz Aleksandra Kabelis – startujący na dystansie 3 mil, czyli 5 kilometrów, 20 maja zakończyli rywalizację w pływaniu na wodach otwartych Great Manchester Swim w Angli.  Rywalizacja odbywała się w centrum Manchesteru. Przystąpiło do niej 300 zawodników, którzy ścigali się na dystansach 500 metrów, 1 mili oraz 3 mil morskich. Uzyskany przez nich wynik (1 godzina i 28 minut) pozwolił im uplasować się w pierwszej dziesiątce: Piotr Biankowski był szósty w kategorii open mężczyzn, natomiast Aleksandra Kabelis była czwarta w kategorii open kobiet — czytamy na stronie Urzędu Miasta w Rumi.

ZOBACZ TAKŻE: W Rumi powstanie ogródek edukacyjny

Już w lipcu 2023 roku duet podejmie próbę przepłynięcia największego jeziora Anglii Windermere – liczącego 18 kilometrów długości. Z kolei w sierpniu zawodnicy UKS-u chcą pokonać 34-kilometrowy kanał Catalina leżący pomiędzy Los Angeles a wyspą Catalina.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...