24.05.2023 14:48 9 OR/ KPP w Gdańsku

Kradzione klocki chowali do dziecięcego wózka

fot. pixabay.com

Pięć opakowań klocków, plecak oraz kubek warte prawie 900 zł schowała w dziecięcym wózku 24 - letnia mieszkanka Gdańska. Kradzieży dokonywała wraz ze swoim 30-letnim partnerem.

Wczoraj popołudniu policjanci z komisariatu na Suchaninie odebrali zgłoszenie o tym, że w jednym z supermarketów kobieta ukradła klocki, kubek oraz plecak. Policjanci pojechali na miejsce i ustalili, że ujęta przez ochronę 24-latka schowała do wózka dziecięcego, w którym przewoziła 3-letnią córkę kradziony towar i bez płacenia chciała wyjść ze sklepu. Podczas analizy monitoringu okazało się, że kobieta nie działała sama i pomagał jej mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery — informuje rzecznik KPP w Gdańsku

ZOBACZ TAKŻE: Uwaga na fałszywe wiadomości od ZUS!

Funkcjonariusze zatrzymali go na terenie centrum handlowego. Policjanci ustalili, że 30-latek z Gdańska schował do plecaka trzy zestawy kloców, po czym uciekł ze sklepu. Następnie plecak z kradzionym towarem wyrzucił pod most przy ul. Rakoczego. Policjanci znaleźli plecak należący do mężczyzny i odzyskali cały skradziony przez parę towar. 24-latka i jej partner usłyszeli zarzut za kradzież, za którą grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...