24.05.2023 13:21 0 OR/ Gmina Wejherowo

Druhowie z Nowego Dworu Wejherowskiego dumnie zaprezentują się w nowym wozie

fot. Gmina Wejherowo

Samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcją ratownictwa technicznego trafił w ręce druhów ochotników z Nowego Dworu Wejherowskiego. Przekazanie odbyło się podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka.

Jednostka ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Wejherowskim została wyposażona w samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcją ratownictwa technicznego.

Podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka 2023 Pomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Piotr Socha przekazał kluczyki do nowego samochodu, który zwiększy możliwości ratownicze i ułatwi realizacje trudnych zadań w terenie. Środki finansowe na zakup pojazdu pozyskano dzięki staraniom gminy Wejherowo oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie przy wsparciu Komendanta Powiatowego PSP — czytamy na facebookowym profilu gminy Wejherowo

ZOBACZ TAKŻE: Ogień strawił las w Helu

Podczas uroczystości „Srebrny medal za zasługi dla Pożarnictwa” otrzymał druh Błażej Dampc z OSP Góra, a druh Maciej Wartacz z OSP Bolszewo został nagrodzony przez Starostę Powiatu Wejherowskiego za szczególną postawę w służbie na rzecz ochrony przeciwpożarowej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...