Politycy nie zabijajcie polskich mediów

23.05.2023 15:00 12 Tomasz Smuga

Druhowie z Żelistrzewa zbierają na nowy samochód

OSP Żelistrzewo

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelistrzewie zbierają fundusze na zakup nowego wozu bojowego. Obecny, który wykorzystują w akcjach ratowniczo-gaśniczych, za kilka lat skończy 50 lat. — Czasami jest tak, że to nie wóz czeka na nas, a my na niego - żartują strażacy. Na popularnym portalu OSP założyło zbiórkę pieniędzy.

Strażacy z Żelistrzewa średnio kilka razy w miesiącu wyjeżdżają na różnego rodzaju akcje. Na pomoc mieszkańcom jeżdżą wysłużonym już "Magirusem" z 1976 roku. W jednostce OSP jest od 2003 roku.

Wyjazd na akcje jest mocno opóźniony. W pojeździe są nieszczelności w układzie powietrznym. Czasami jest tak, że to nie wóz czeka na nas, tylko my na wóz aż napompuje się układ powietrzny. W wozie większość jest sterowana manualnie - mówił w w programie "Gość Dnia" na antenie radia Norda FM Maciej Wesserling z OSP Żelistrzewo.

Między innymi z tego powodu druhowie chcą wymienić pojazd na nowszy. Na portalu zrzutka.pl zorganizowali zbiórkę pieniędzy.

ZOBACZ TAKŻE: Druhowie z OSP w Wejherowie zbierają... złom. Dlaczego?

W tym roku nasza jednostka planuje zakupić nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Otrzymaliśmy ogromne dofinansowanie, które pozwoli nam pokryć część kosztów, ale musimy jeszcze zebrać wkład własny w kwocie 50 000 zł. Kwota jest wysoka, ale wierzymy że wspólnie uda nam się ją uzbierać! - czytamy w opisie zbiórki.

Ochotnicza Straż Pożarna w Żelistrzewie jest stowarzyszeniem, wpisanym do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000178225, działającym od 1908 roku. Obecnie liczy 66 członków - 42 zwyczajnych i 24 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...