23.05.2023 10:48 26 OR

Pobili, ogolili częściowo głowę i zgwałcili. Dwudniowy horror mieszkanki Gdańska

fot. pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

Dwa dni trwał dramat 38-letniej gdańszczanki, bezprawnie przetrzymywanej w jednym z gdańskich mieszkań. Oprawcy mieli się nad nią znęcać goląc częściowo głowę, bijąc i gwałcąc.

Kobieta przybyła do mieszkania oprawców w celu wyjaśnienia łączącego ich nieporozumienia. W trakcie rozmowy drzwi mieszkania zostały zamknięte, a kobiecie uniemożliwiono opuszczenie lokalu. Przez dwa dni oprawcy bili ją i ogolili część głowy. 46-letni mężczyzna obiecując wypuszczenie z mieszkania również zgwałcił poszkodowaną — mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Pokrzywdzonej udało się uciec z mieszkania, a następnego dnia zgłosiła sprawę na policję. Sprawcy zostali natychmiast zatrzymani, jednak nie przyznali się do zarzucanych przestępstw.

Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani 16 maja i usłyszeli zarzut dotyczący pozbawienia pokrzywdzonej wolności, ze szczególnym udręczeniem. Oprócz tego mężczyzna usłyszał również zarzut dotyczący czynu o charakterze seksualnym, jak również grożenia kobiecie pozbawieniem życia — informuje prok. Grażyna Wawryniuk.

ZOBACZ TAKŻE: 11-miesięczne dziecko zatrzaśnięte w samochodzie

Sąd, na wniosek prokuratora, zdecydował o aresztowaniu ich na trzy miesiące. Grozi im od 3 do 15 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...