22.05.2023 13:00 0 Tomasz Smuga

Reda stanie się pomorską stolicą 'królowej sportu'

pixabay.com

Reda na jeden dzień stanie się wojewódzką stolicą lekkoatletyki. W niedzielę, 11 czerwca 2023 roku, będzie gospodarzem Wojewódzkiego Mitingu Lekkoatletycznego U-10, U-12 ,U-14 i U-16 im. Marszałka Województwa Pomorskiego. Wydarzenie będzie imprezą towarzyszącą do tegorocznych Dni Redy.

Sportowcy w wieku do 16 lat będą rywalizować w kilku konkurencjach. Między innymi w skoku w dal i wzwyż, rzucie piłką oraz w biegowej sztafecie. Zawody odbędą się na stadionie MOKSiR w Redzie przy ulicy Łąkowej.

Miting organizujemy, żeby popularyzować kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Obchody Dni Redy są dobrym dniem na promocję takiej aktywności. W ramach tej imprezy zaprosimy zawodników z całego województwa pomorskiego, jak i miast partnerskich miasta Redy, czyli Łowicza i Lublińca. Odzew jest bardzo duży. Zachęcamy nie tylko uczestników, którzy będą rywalizować, ale również pasjonatów lekkoatletyki, żeby wsparli młodzież podczas rywalizacji - zachęca Sebastian Browarczyk, kierownik imprezy.

ZOBACZ TAKŻE: Dni Redy 2023. Sprawdźcie, kto wystąpi na scenie!

Pierwsze trzy miejsca w konkurencjach indywidualnych, jak i zespołowych zostaną nagrodzone pamiątkowymi medalami. Organizatorzy na zgłoszenia uczestników czekają do 5 czerwca 2023 roku do godz. 18. Kluby mogą tego dokonać przez system domtel, a pozostałe osoby wysyłając maila na adres [email protected].

Z regulaminem tej sportowej imprezy można zapoznać się na facebookowej stronie wydarzenia Miting lekkoatletyczny w Redzie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...