22.05.2023 11:30 0 OR

Wrotkarze i rolkarze opanowali gminę Łęczyce

Twoja Telewizja Morska

Miłośnicy jazdy na wrotkach i rolkach gremialnie zjechali się do gminy Łęczyce. W pięknych okolicznościach przyrody dzieci i starsi ścigali się na trasach od 300 m do 21 km.

W IX Półmaratonie Wrotkarskim o Puchar Wójta Gminy Łęczyce wzięło udział łącznie ponad 130 zawodników. Dla uczestników, poza półmaratonem o długości 21 km przygotowane zostały 3 dystanse – dla dzieci, dla młodzieży i dorosłych. Dzieci do 6 lat startowały na dystansie do 300 metrów, do 11 lat do 600 metrów, a do lat 16 na dystansie do 1800 m.

Bardzo nam się tu podobało, trasa jest gładka, pogoda również dopisała. Startowałyśmy w półmaratonie, do którego trenowałyśmy niemal codziennie. Jest to nasza pasja i sposób na spędzanie wolnego czasu, choć sama dyscyplina jest wymagająca. Długie dystanse potrafią być ciężkie — mówi Natalia, zawodniczka z Gostynina

Najmłodszy zawodnik miał 2 lata, natomiast najstarszy 76 lat. Był to Antoni Wróbel Mistrz Świata Masters.

Zmieniliśmy w tym roku trasę, jest ona praktycznie płaska, co jest dość niespotykane na Kaszubach. Jest ona przystosowana dla typowych „ścigaczy”, odpowiednia do rozwinięcia większych prędkości. Trasa jest po pętli o długości 3400 m, także w półmaratonie trzeba wykonać ok. 7 pętli — mówi Julian Ziółkowski, prezes stowarzyszenia wrotkarskiego „Gdańskie Lwy”, współorganizator maratonu

Wrotkarstwo i jazda na rolkach są dość młodymi, choć bardzo powszechnymi dyscyplinami sportu. Jest popularna wśród osób w różnym wieku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...