22.05.2023 10:00 1 PM/turkol.pl/UM Gdynia

Wagony pociągnie zabytkowa lokomotywa. Historyczne pociągi na torach

fot. facebook.com/TurKolpl

„Foka”, „Klif”, „Tur”, „Keja” czy „Komandor” – to specjalne pociągi turystyczne, które pojawią się na pomorskich torach w pierwszej połowie czerwca - czytamy na stronie gdyńskiego urzędu miasta. Będą jeździć m.in. z Gdyni do Gdańska, na Hel czy do Chojnic.

9 i 10 czerwca na tory wyjadą specjalne pociągi turystyczne. Pojadą zarówno głównymi, jak i lokalnymi liniami kolejowymi biegnącymi na terenie m.in. Pomorza i Kujaw.

Zapraszamy na wyprawę, w ramach której odwiedzimy między innymi Łódź Widzew, Bełchatów, Bydgoszcz Gł., Kościerzynę, Gdynię Gł., Hel, Gdańsk Port Północny, Chojnice, Laskowice Pomorskie. Szykuje się kolejna gratka dla sympatyków starej kolei - czytamy na stronie Turystyka Kolejowa TurKol.pl.

Główną atrakcją wyprawy będzie lokomotywa prowadząca historyczny skład zaplanowanych pociągów czyli zabytkowa SU46-029.

9 czerwca będzie można wybrać się na wycieczkę na początek Polski. Pociąg „Foka” zabierze podróżnych z Gdyni Głównej do Władysławowa i dalej na Hel oraz z powrotem.

Tego dnia na tory wyjedzie również pociąg „Klif”, który pojedzie z Gdyni Głównej do Gdyni Chyloni i z powrotem.

9 czerwca zaplanowano także wyprawę przez Bory Tucholskie. Pociąg „Komandor” rozpocznie podróż w Bydgoszczy, a zakończy w Gdyni Głównej. Po drodze przejedzie przez Wierzchucin i Kościerzynę. Wycieczka potrwa kilka godzin. Z kolei 10 czerwca nadarzy się okazja, aby pojechać pociągiem „Tur” z Gdyni Głównej do Chojnic. Po drodze przejedzie on przez Sopot, Gdańsk, Tczew, Starogard Gdański i Czersk - czytamy na stronie gdynia.pl.

Na torach pojawi się również pociąg „Keja”. Zabierze podróżnych z Gdyni Głównej do Gdańska i w drogę powrotną.

Przejazdy historycznymi pociągami są płatne. Rezerwacji można dokonać już teraz. Ceny biletów zaczynają się od 49 zł.

Szczegóły oferty są dostępne na stronie turkol.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...