20.05.2023 12:31 11 Tomasz Smuga/TTM

Ostatnie pożegnanie Bogdana Tokłowicza. Był pedagogiem i samorządowcem

telewizjattm.pl/fot. Marek Trybański

Był zasłużonym wejherowskim samorządowcem i pedagogiem. W sobotę, 20 maja 2023 roku, odbyła się ceremonia pogrzebowa Bogdana Tokłowicza. W jego ostatniej drodze towarzyszyli mu m.in. rodzina, przyjaciele oraz samorządowcy. Msza święta odprawiona została w kościele parafialnym pw. Św. Leona Wielkiego.

W uroczystości pogrzebowej wziął udział m.in. prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, który w swojej mowie przypomniał, że Bogdan Tokłowicz był społecznikiem, który kochał swoje miasto.

Drogi kolego, w pełni zadumy i refleksji wspominamy wszystkie sprawy, które nas łączyły. Było ich bardzo wiele. Przewijały się w nich cechy charakteryzujące twoją osobowość, czyli pracowitość, otwartość na ludzi, gotowość do pomocy drugiemu człowiekowi, aktywne uczestnictwo w życiu miasta. Wyróżniałeś się niezwykłą odpowiedzialnością za nasz wspólny dom - gród Jakuba Wejhera. Zapiszesz się na poczesnym miejscu na karatach historii Wejherowa - mówił Krzysztof Hildebrandt.

telewizjattm.pl/fot. Marek Trybański telewizjattm.pl/fot. Marek Trybański.jpg telewizjattm.pl/fot. Marek Trybański telewizjattm.pl/fot. Marek Trybański telewizjattm.pl/fot. Marek Trybański telewizjattm.pl/fot. Marek Trybański telewizjattm.pl/fot. Marek Trybański telewizjattm.pl/fot. Marek Trybański telewizjattm.pl/fot. Marek Trybański.jpg telewizjattm.pl/fot. Marek Trybański.jpg telewizjattm.pl/fot. Marek Trybański

Bogdan Tokłowicz urodził się 11 kwietnia 1946 roku w Łubowie koło Szczecinka. W 1969 roku rozpoczął pracę w Zespole Szkół Elektrycznych w Wejherowie, jako nauczyciel praktycznej nauki zawodu. Następnie uczył przedmiotów zawodowych i był kierownikiem szkolnego laboratorium. W 1990 roku został dyrektorem ZSE. Jak możemy wyczytać w "Bedekerze Wejherowskim" autorstwa Reginy Osowickiej za jego inicjatywy utworzono nowy kierunek kształcenia: technik elektronik-systemy komputerowe. W 1998 roku jego staraniem uruchomiono nowoczesną pracownię komputerową i mikroprocesorów.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY: Nie żyje Bogdan Tokłowicz. Zmarł w wieku 77 lat

Od 1990 roku współtworzył nową organizację samorządu terytorialnego. W latach 1999-2014 pełnił funkcję zastępcy prezydenta miasta Wejherowa, a następnie przewodniczącego Rady Miasta Wejherowa. W latach 2018 - 2023 był wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wejherowskiego.

Nasze dzisiejsza obecność jest najlepszym świadectwem wdzięczności i podziękowań dla Bogdana za jego dobroć, pomoc drugiemu człowiekowi oraz za jego pracę na rzecz wielu pokoleń młodzieży i społeczności naszej małej ojczyzny. Drogi Bogdanie żegnamy ciebie ze smutkiem, ale i chrześcijańską nadzieją, że dobry i miłosierny Bóg, u którego dobre czyny człowieka idą z nimi poza granice życie, przyjmie ciebie do wiecznego królestwa - mówił podczas mszy pogrzebowej Jacek Thiel, wicestarosta wejherowski.

Za swoją wieloletnią i szeroką działalność społeczną, samorządową oraz oświatową Tokłowicz otrzymał m.in.Statuetkę Jakuba Wejhera, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Złoty Krzyż Zasługi oraz został wyróżniony Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.

Bogdan Tokłowicz zmarł po ciężkiej chorobie 12 maja 2023 roku w wieku 77 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...