19.05.2023 17:00 21 Tomasz Smuga/TTM

Ulice Ofiar Piaśnicy i Roszczynialskiego czekają zmiany!

telewizjattm.pl

O zmianach m.in. na ulicach Ofiar Piaśnicy i Roszczynialskiego rozmawiano podczas XLIV Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Wejherowa, która odbyła się w piątek, 19 maja 2023 roku, w sali obrad Ratusza. Najważniejsze punkty związane były z finansami miasta.

Sesja zwołana została w trybie nadzwyczajnym w związku z koniecznością podjęcia zmian w budżecie miasta. Te mają doprowadzić między innymi do realizacji dwóch oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji.

To była bardzo ważna sesja, która pozwoliła zabezpieczyć środki na dwie bardzo ważne inwestycje, które są wyczekiwane przez naszych mieszkańców. Pierwsza to budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Ofiar Piaśnicy, budowa kładki nad rzeką Redą i dodatkowo przebudowa ulicy Niskiej. Jeszcze w maju najprawdopodobniej podpiszemy umowę. Termin zakończenia tej inwestycji to koniec 2024 roku - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Druga inwestycja, o której mowa, na dokumentacje której zabezpieczono dzisiaj środki, to przebudowa ulicy Roszczynialskiego.

Wielu mieszkańców pisze do nas, że ulica wymaga remontu. My oczywiście o tym wiemy. To jest taka ulica, której nie da się już łatać i asfalt się nie trzyma. W związku z tym potrzebny jest cały projekt przebudowy. Dzisiaj udało się te środki zabezpieczyć. Termin wykonania to również do końca przyszłego roku. Co ważne będziemy tam również zabezpieczać teren i budować zbiornik retencyjny. Czyli będziemy przetrzymywać wodę, która płynie z liśćmi i ziemią do naszego miasta - wyjaśnia Rutkiewicz.

Wśród zmian w budżecie zaistniały także różnego rodzaju oszczędności, jednak radni przychylili się wniosku włodarzy miasta o umożliwieniu zaciągnięcia kredytu do wysokości 25 milionów złotych.

Ważne jest to sformułowanie "do". Uchwała daje nam możliwość zaciągnięcia kredytu i możliwości reakcji na szybko zmieniającą się rzeczywistość. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie zaplanować tego co się dzieje. Inflacja, zmiany usług na rynku, również zaskoczenia proceduralne z wprowadzeniem nowych ustaw i obowiązków powoduje, że nie do końca wiemy, jak ten rok się skończy - zauważa zastępca prezydenta Wejherowa. - Ta uchwała pozwoli utrzymać płynność, aby realizować najważniejsze cele. Oprócz tego, że ta uchwała mówi o zaciągnięciu kredytu, to w różnych pozycjach naszego budżetu nastąpiło wiele zmniejszeń. Wprowadzamy dalsze oszczędności. Nie będziemy realizować nic co nie jest pilne i najbardziej potrzebne.

Radni pochylili się także nad szeregiem innych uchwał, w tym dotyczących planu zagospodarowania przestrzennego Wejherowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...