19.05.2023 14:30 29 Tomasz Smuga

Tylu milionerów mieszka w powiatach wejherowskim i puckim

pexels.com

Mieszkańcy powiatów wejherowskiego i puckiego mają smykałkę do interesów. W regionie nie brakuje osób, które osiągnęły dochód miliona złotych i więcej. Sprawdziliśmy w Urzędach Skarbowych ile jest takich osób.

Magazyn "Forbes" co roku przygotowuje ranking najbogatszych Polaków. Według tego periodyku, w kraju nad Wisłą ubyło miliarderów. Względem poprzedniego zestawienia ich liczba spadła z 83 do 78. Z kolei wartość majątków z pierwszej setki zmniejszyła się po raz pierwszy od 14 lat.

ZOBACZ TEŻ: "Drożyna, inflacja i niespełnione obietnice". Co martwi mieszkańców Rumi

Listę polskich miliarderów w rankingu 2023 roku otwiera Michał Sołowow. Właściciel takich spółek jak Synthos, Barlinek czy Cersanit może pochwalić się majątkiem o wartości ponad 25 miliardów złotych. Na podium są też Tomasz Biernacki (właściciel Dino Polska) z majątkiem ponad 19 mld zł., oraz Jerzy Starak (Polpharma) z szacowanym majątkiem ponad 15 mld złotych.

Milionerzy z powiatu wejherowskiego i puckiego

Smykałkę do interesów mają też m.in. mieszkańcy powiatów wejherowskiego i puckiego. Według danych wejherowskiej skarbówki liczba podatników, która w 2022 roku, osiągnęła dochód powyżej 1 miliona złotych, wyniosła 192.

Najpopularniejsza branże [wśród milionerów z powiatu wejherowskiego - dop. red.] to sprzedaż hurtowa, usługi budowlane i transport - czytamy w odpowiedzi Doroty Pawłowskiej, naczelnika Urzędu Skarbowego w Wejherowie.

Z kolei w powiecie puckim, według danych za 2021 roku, 109 osób osiągnęło dochód w wysokości 1 miliona złotych i więcej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...