19.05.2023 08:00 16 PM/KWP Gdańsk

Zniszczyli wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II

Fot. KWP Gdańsk

Policjanci zatrzymali 19 i 22 latka podejrzanych o drugie z kolei zniszczenie wystawy o Janie Pawle II. NSZZ "Solidarność", które przygotowało i sfinansowało tablice, oszacowało straty na prawie 1000 zł. Chuligani usłyszeli zarzuty o zniszczenia mienia.

To nie pierwszy raz, kiedy wystawa została zniszczona. W kwietniu została zdewastowana przez grupę nastolatków.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zniszczyli wystawę poświęconą papieżowi. Są już w rękach policji

W środę (17 maja) policjanci z Gdańska przyjęli zawiadomienie o zniszczeniu siedmiu tablic, które były elementem wystawy fotograficznej.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek ok. 22.00 przy ul. Wały Piastowskie. Pokrzywdzony oszacował straty na prawie 1000 zł. Podczas pracy nad tą sprawą kryminalni z komisariatu w Śródmieściu zabezpieczyli i szczegółowo sprawdzili monitoringi, rozmawiali też z osobami mogącymi mieć informacje na temat zdarzenia oraz jego sprawców. Policjanci szybko ustalili rysopisy mężczyzn i zaczęli ich szukać. Jeszcze tego samego dnia, tuż po godz. 18.00 przy jednym ze sklepów w rejonie Śródmieścia kryminalni zauważyli mężczyzn, których wizerunki zarejestrowały kamery monitoringu - informuje gdańska policja.

Dwaj mieszkańcy Gdańska wieku 19 oraz 22 lat zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu. Jeden z nich był nietrzeźwy i miał prawie pół promila alkoholu w organizmie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Przemaszerowali w obronie Jana Pawła II

Jest to kolejne podobne zdarzenie, które miało miejsce w ostatnim czasie.

Wszystkie osoby, które dopuszczają się podobnych aktów wandalizmu, muszą liczyć się ze zdecydowaną i natychmiastową reakcją policjantów - dodaje gdańska policja.

Za zniszczenie mienia grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...