18.05.2023 16:15 1 Tomasz Smuga

Prokuratura podała wyniki sekcji zwłok kobiety i noworodka

archiwum

Wykrwawienie po porodzie było przyczyną śmierci kobiety, która została znaleziona razem z nieżywym noworodkiem. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku podała wyniki sekcji zwłok.

Przypomnijmy, że we wtorek, 16 maja 2023 roku, w mieszkaniu w centrum Gdańska znaleziono ciało kobiety oraz noworodka. Służby o tragedii miał powiadomić partner najprawdopodobniej 22-letniej kobiety. W środę, 17 maja 2023 roku, przeprowadzone zostały sekcje zwłok. Biegły sporządził wstępne opinie.

W trakcie sekcji stwierdzono u kobiety stan po świeżo przebytym porodzie siłami natury. Bezpośrednią przyczyną jej śmierci było wykrwawienie będące następstwem krwotoku podczas porodu w warunkach domowych. Noworodek o cechach noworodka donoszonego, płci męskiej, urodził się żywy i zdolny do życia poza organizmem matki. Przyczyną jego śmierci były rozległe obrażenia w obrębie głowy - poinformowała prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY: Przerażające odkrycie w mieszkaniu w Gdańsku

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku w kierunku czynu z artykułu 149. Kodeksu Karnego. Czytamy w nim, że "matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

Z dotychczasowych ustaleń nie wynika, aby w zdarzeniu brały udział inne osoby. Poczynione ustalenia wskazują, że kobieta mogła ukrywać fakt ciąży przed osobami dla niej najbliższymi - dodaje Wawryniuk.

Śledczy informują, że w sprawie trwają intensywne czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...