18.05.2023 11:00 0 Tomasz Smuga

Mistrzyni Europy Małgorzata Niemczyk i mistrz Polski Andrzej Szewiński z wizytą w Rumi

Fot. Małgorzata Niemczyk/Facebook

Zdobywczyni mistrzostwa Europy w siatkówkę z reprezentacją Polski Małgorzata Niemczyk oraz mistrz Polski Andrzej Szewiński spotkają się z mieszkańcami w Rumi. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 18 maja 2023 roku, w hali miejskiego ośrodka sportu.

To będzie nie lada gratka dla miłośników sportu, a przede wszystkim siatkówki. Czwartkowe popołudnie upłynie w Rumi pod hasłem "trenuj z mistrzami".

W związku z przyjazdem posłów z klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej do województwa pomorskiego postanowiliśmy to wykorzystać. Udało nam się ściągnąć do Rumi naszych mistrzów - mówi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 18 maja 2023 roku gościć będzie m.in. była siatkarka i mistrzyni Europy z 2003 roku z reprezentacją Polski Małgorzata Niemczyk. Obecnie jest trenerką, działaczką samorządową oraz posłanką na Sejm. Do Rumi przyjedzie także były reprezentant kraju i trzykrotny mistrz Polski z 1990, 1993 oraz 1994 roku - Andrzej Szewiński. Podobnie, jak Niemczyk, po zakończeniu sportowej kariery wszedł do świata polityki. Jest posłem na Sejm IX kadencji.

Najpierw o godz. 11.15 wezmą udział we wspólnym treningu z rumską młodzieżą, a o godz. 13.30 przeprowadzą zajęcia z seniorami. Na tym jednak nie koniec.

O godz. 18 będziemy na otwartym spotkaniu rozmawiali o tematach nurtujących i przyszłościowych. Będziemy starali się naszym gościom przekazywać nasze lokalne potrzeby. Warto, żeby posłowie z innych regionów Polski również nas wspierali w globalnych działaniach w układach drogowych, czy rozwoju linii kolejowych. Na to wszystko posłowie mają wpływ - podkreśla burmistrz Rumi.

ZOBACZ TAKŻE: Tyle w 2022 roku zarobili prezydenci z Trójmiasta

Oprócz wspomnianych Małgorzaty Niemczyk i Andrzeja Szewińskiego w tym spotkanie wezmą też udział posłowie na Sejm Tadeusz Zwiefka oraz Jarosław Urbaniak.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...