17.05.2023 14:00 20 OR/ Miasto Puck

Puck walczy ze smogiem. Mieszkańcy dostali dofinansowanie na wymianę pieców.

fot. UM Puck

Mieszkańcy Pucka już niedługo nie będą musieli martwić się o zanieczyszczone powietrze w swoim mieście. Włodarze, wpisując się w proekologiczny kierunek rozwoju miast, kolejny raz dali szansę mieszkańcom na wymianę swoich kopciuchów.

Umowy na dotację do wymiany pieców podpisane zostały wczoraj (16 maja) z beneficjentami miejskiego programu „Lepsze powietrze w moim Pucku” przez Panią Burmistrz Pucka Hannę Pruchniewską i Skarbnika Miasta. Program dotyczy dofinansowania likwidacji starego pieca węglowego na inne, proekologiczne źródło ciepła w budynkach jednorodzinnych lub lokalach mieszkalnych na terenie Pucka. Wysokość dopłaty wynosi 75% kosztów poniesionych na wymianę starego pieca węglowego na inne proekologiczne źródło ciepła. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 5 500 zł.

Beneficjenci projektu na wymianę pieca mają czas do końca listopada tego roku. Jedynie osoby decydujące się na montaż instalacji gazowych, w związku z długą listą oczekujących, mają ten czas wydłużony o rok — mówi Kami Syta, podinspektor ds. ochrony środowiska Urzędu Miasta Puck

ZOBACZ TAKŻE: Aż 3 miasta z powiatu puckiego wśród najbardziej wyludniających się w Polsce

W tym roku umowy podpisało 9 właścicieli gospodarstw domowych. Przypominamy, że w trakcie wszystkich trzech edycji programu, wzięło w nim udział już 38 mieszkańców miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...