02.05.2023 10:00 0 PM/Port Gdynia

Pierwszy wycieczkowiec zawinął do Gdyni

Fot. Port Gdynia

Pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie powitany został dziś przez Orkiestrę Dętą oraz pirata portowego. Zgodnie z harmonogramem od 2 maja do 27 października 2023 roku planowanych jest 40 takich zawinięć.

MSC Fantasia jest najdłuższym wycieczkowcem goszczącym w Gdyni w tym roku. Ma 333 metry długości. Niewiele mniejszy, liczący niecałe 330 metrów jest Sky Princess, który w Gdyni pojawi się 11 lipca.

40 zawinięcia dużych statków wycieczkowych jest w stanie przywieźć do naszego regionu ok. 90 - 100 tys. pasażerów oraz ok. 35 tys. członków załogi, przy pełnym obłożeniu. Branża wycieczkowa podniosła się po pandemii i rozwija się dobrze. Większość obostrzeń pandemicznych została zniesiona i gros wysiłków armatorów skupia się na odbudowie rynku i pozyskiwaniu nowych klientów. Zamawiane są coraz to większe jednostki, co jest dobre dla Portu Gdynia, ponieważ można przyjmować największe z tych, które pływają po Morzu Bałtyckim - informuje Port Gdynia.

Wycieczkowce są w stanie  przywieźć do portu w Gdyni około 100 tys. pasażerów oraz ok. 35 tys. członków załogi, przy pełnym obłożeniu.

Pełna lista planowanych zawinięć znajduje się na stronie: https://www.port.gdynia.pl/wycieczkowce/.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...