28.04.2023 17:00 3 JD

'Szkoła zyska przede wszystkim przestrzeń'. Trwa rozbudowa placówki w gminie Linia

Fot. TTM

W Niepoczołowicach w gminie Linia odbyła się uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego skrzydła Szkoły Podstawowej im. ks. kan Bazylego Olęckiego.

Szkoła zyska przede wszystkim przestrzeń, której brakuje w starym budynku. Powstaną pomieszczenia socjalne takie jak szatnia, stołówka, toalety, ale również pięć sal lekcyjnych i mini sala gimnastyczna. Ta inwestycja to to bardzo ważny element rozwoju wsi Niepoczołowice jak i całej gminy Linia - mówi wójt gminy Linia Bogusława Engelbrecht.

Inwestycja realizowana w Niepoczołowicach zbiegła się w czasie z dużym skokiem cen zarówno za materiały budowlane jak i energię potrzebną do wzniesienia murów, co wywołało wzrost kosztów projektu.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Kiedy planowaliśmy i projektowaliśmy tę inwestycję dwa lata temu, to koszty wynosiły około 5 milionów złotych. Po przetargu, który musieliśmy dwa razy unieważniać ta kwota wzrosła do 7 milionów złotych, a na dzisiaj koszty wzrosły o kolejny milion, czyli blisko 8 milionów złotych – dodaje Bogusława Engelbrecht, wójt gminy Linia.

Budowa nowego skrzydła szkoły w Niepoczołowicach zostało dofinansowane z rządowego programu Polski Ład w wysokości 5 milionów złotych.

Zakończenie budowy planowane jest na połowę października tego roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...