28.04.2023 13:30 2 MW/TTM

Szkoła w Rumi będzie rozbudowana

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. TTM

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Wejherowskiego. Jej głównym celem było przekazanie środków na rozbudowę Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Rumi.

Sesja zwołana została na wniosek zarządu powiatu wejherowskiego. Jej głównym założeniem było wprowadzenie zmian w budżecie powiatu, które wiązały się z przekazaniem środków na rozbudowę Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Rumi.

Potrzeby w ogóle szkół są ogromne jeśli chodzi o sale dydaktyczne, dlatego zarząd podjął decyzję o rozbudowie właśnie tej placówki i ta sesja zwołana była po to, aby zwiększyć szkole środki na tą inwestycję – mówiła dla Twojej Telewizji Morskiej Gabriela Lisius, starosta powiatu wejherowskiego

Mowa o 5 milionach 171 tysiącach złotych z wolnych środków powiatu wejherowskiego, który jednak zapowiada staranie się o jej dofinansowanie. Decyzja radnych daje możliwość rozpoczęcia przygotowania tej inwestycji.

W ramach tych środków szkoła zostanie rozbudowana o dodatkowe piętro, w którym znajdzie się dziewięć dużych sal dydaktycznych. Przekazane środki pozwolą rozpocząć przygotowania do inwestycji

— *Bardzo nam zależy na czasie, abyśmy w czerwcu mieli już wykonawcę, który by te prace wykonał, a więc zdjęcie dachu, nadbudowa piętra i zamknięcie dachu – dodaje starosta.

Wszytko tak aby uczniowie od 1 września mogli z powrotem korzystać ze szkoły. Powiat wejherowski planuje zakończenie inwestycji do końca pierwszego kwartału 2024 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...