W Pucku powstaje zespół szkół katolickich im. Macieja Płażyńskiego, w skład zespołu wejdzie funkcjonująca już niepubliczna Szkoła Podstawowa Małe Morze, nowo utworzone gimnazjum oraz Liceum Akademickie. Szkoła ma być przeznaczona dla najlepszych uczniów z powiatu puckiego i wejherowskiego.
Powstanie zespołu szkół zainicjował ksiądz Jan Kaczkowski oraz członkowie Lokalnej Grupy Działania Małe Morze.
Różnicą między innymi szkołami będzie kadra nauczycielska, docelowo ma bowiem przygotowywać uczniów do studiów wyższych. Liceum ma być profilowane w kierunku przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.
Zajęcia będą odbywać się w odremontowanych wnętrzach budynku przy ul. Judyckiego w Pucku, a nauka ma być bezpłatna. Szkoła zostanie otwarta we wrześniu 2012 roku.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.