01.04.2023 06:39 3 Kaja/pomorska.policja.gov.pl

Za posiadanie i handel grozi im do 10 lat więzienia

Fot. pomorska.policja.gov.pl

Policjanci z komisariatu w Nowym Porcie w Gdańsku jednego dnia zatrzymali dwie osoby, które posiadające środki odurzające. Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 600 porcji handlowych marihuany oraz amfetaminy. Jeden z podejrzanych handlował narkotykami.

Funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno- Skarbowego podczas czynności w jednym z mieszkań znaleźli woreczek, w którym najprawdopodobniej znajdowały się narkotyki. Na miejsce udali się funkcjonariusze z komisariatu w Nowym Porcie, którzy zabezpieczyli opakowanie z białym proszkiem. Na miejscu policjanci zatrzymali także 23-latka z Gdańska, który trafił do policyjnego aresztu.

Znalezione substancje zostały przekazane biegłemu, który określił, że zabezpieczono ponad 50 porcji amfetaminy. W czwartek (30.03) 23-latek usłyszał zarzuty karne w tej sprawie, a prokurator objął go dozorem policyjnym.

Tego samego dnia kilka godzin później kryminalni weszli do mieszkania 26-letniego mężczyzny, ponieważ zdobyli informacje o tym, że gdańszczanin przechowuje w lokalu środki odurzające. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 560 porcji handlowych amfetaminy i marihuany oraz zatrzymali 26-latka z Gdańska - informuje gdańska policja.

Zabezpieczone środki odurzające należące do gdańszczanina zostały przekazane biegłemu, który we wstępnej opinii określił, że policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za podsiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz z handel narkotyki. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel narkotykami grozi do 10 lat więzienia. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Fot. pomorska.policja.gov.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...