31.03.2023 13:22 72 PM

Autobus do Kąpina: ‘Nikt nie słucha mieszkańców’

Fot. archiwum

Część z mieszkańców Kąpina, domaga się przywrócenia starej linii autobusowej, która dojeżdżała na Osiedle Kaszubskie i na cmentarz. Obecnie z Kąpina bezpośrednio można dojechać na dworzec w Wejherowie. Jak informują władze gminy Wejherowo po trzech miesiącach eksploatacji linia nr 13 zostanie szczegółowo przebadana.

W połowie stycznia tego roku uruchomiono nową linię autobusową nr 13 w relacji Wejherowo Dworzec PKP - Kąpino Parkowa. Ponadto autobusy linii 11, które do tej pory obsługiwały Kąpino jeżdżą teraz nową trasą. Mieszkańcy Kąpina pod petycją, w której nie zgadzają się z nową trasą zebrali 300 podpisów. Zgłosili się również do naszej redakcji prosząc o interwencję w tej sprawie.

Chcielibyśmy, żeby autobus z Kąpina jeździł przez Osiedle Kaszubskie, korzystaliśmy wtedy z przystanku SKM Nanice. Mamy teraz również utrudniony dostęp do szkoły nr 11 – napisał mieszkaniec Kąpina.

Nowa linia nr 13 dla Kąpina miała być udogodnieniem, a totalnie pogorszyła dostęp do ważnych punktów Wejherowa. Pomimo interwencji mieszkańców Kąpina, gdzie złożono ponad 300 podpisów przeciw tej trasie wykluczającej bezpośredni dojazd do np. szkoły podstawowej nr 11, gdzie uczęszcza mnóstwo dzieci z Kąpina, pomimo również niejednego spotkania z panem wójtem, setek maili wysyłanych do gminy, aby przywrócić poprzednią trasę, nadal nikt nie słucha mieszkańców. Linia numer 2 miała się zgrywać z linią 13 aby dzieci mogły się swobodnie przesiadać, aby dojechać do szkoły i ze szkoły, jednak w "praniu" to nie wychodzi – informuje jedna z mieszkanek miejscowości.

Jak poinformowały nas władze gminy Wejherowo wspólnie z MZK Wejherowo ustalono, że po trzech miesiącach eksploatacji linia nr 13 zostanie szczegółowo przebadana pod kątem popytu na usługi transportowe, a także przeanalizowane zostaną połączenia przesiadkowe, z których najczęściej korzystają mieszkańcy oraz ich uwagi.

Musi bowiem upłynąć jeszcze trochę czasu zanim utrwalą się wszelkie ruchy pasażerskie - połączenie funkcjonuje ponad dwa miesiące i ocena popytu nie jest na ten moment możliwa. Tym samym nie wyklucza się zmian w rozkładzie jazdy. Wszelkie projekty dotyczące ewentualnych zmian w funkcjonowaniu linii przewoźnik przedstawi mieszkańcom zamieszczając stosowną informację na swojej stronie internetowej, o czym będziemy informować mieszkańców – czytamy w odpowiedzi gminy.

Do Kąpina dojeżdża jedna linia autobusowa - numer 13. Jej dokładny rozkład i przebieg trasy można sprawdzić na stronie MZK Wejherowo.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...