30.03.2023 14:00 67 PM

Kpina, tragedia, porażka, masakra – mieszkańcy o biurze paszportowym w Wejherowie

Fot. Czytelnik/ Zdjęcie wykonane w styczniu tego roku

Czekają pod wejherowskim biurem paszportowym aż dwie godziny przed otwarciem, wszystko po to, żeby znaleźć się na liście około 30 osób, które danego dnia będą mogły załatwić sprawę. Dociera do nas coraz więcej skarg na terenowy punkt paszportowy w Wejherowie. Postanowiliśmy zainteresować się tą sprawą.

Do naszej redakcji od kilku tygodniu wpływają informacje dotyczące terenowego punktu paszportowego w Wejherowie. Mieszkańcy narzekają na ogromne kolejki, słabą obsługę, na to że nie wszystkim udaje się dostać do punktu. Jak informują klienci biura, żeby cokolwiek załatwić, trzeba przyjść dwie godziny przed otwarciem. Następnie pracownik biura rozdaje numerki, których ma być około 30. Niestety jak relacjonują klienci urzędu, nie wszystkim udaje się zdobyć upragniony bilet wstępu do biura.

Urząd otwarty jest od godz. 7:30, ludzie ustawiają się w kolejce już przed 6:00 rano. Mało tego nawet jeśli przychodzisz w godzinach otwarcia urzędu o 7:30 nie możesz otrzymać numerka, ponieważ łaskawie musi o 8:30 pojawić się pani, która uruchamia maszynę do wydawania numerków do tego działu. Dodatkowo z pieniędzy podatników kolejki pilnuje patrol straży miejskiej – napisał do naszej redakcji jeden mieszkaniec powiatu wejherowskiego.

Ludzie żeby otrzymać paszport muszą stać od godziny 5:30, żeby być pierwszym lub drugim w urzędzie. Pani zaczyna pracę o godzinie 8:30 przyjmuję tylko 30 interesantów. Urząd Wojewódzki w Gdańsku nie widzi potrzeby zatrudniania kolejnej osoby na ponad 200 tys. mieszkańców powiatu wejherowskiego, plus pucki i część lęborskiego, twierdząc że pół etatu lub 3/4 dla tej pani w zupełności wystarczą. Czy nasi mieszkańcy są gorsi od Gdańska gdzie zatrudnionych jest więcej osób? - pyta nasz Czytelnik.

Szkoda czasu na przyjazd. Sprawdzam godziny otwarcia, dzwonię zapytać czy biuro paszportowe czynne, a na miejscu dowiaduje się że URLOP! I cały tydzień zamknięte. Kpina jakaś – czytamy w opinii na Google Maps.

Cała procedura wydania paszportu czy składania wniosku w Wejherowie to jakiś żart, by cokolwiek załatwić trzeba przyjść dwie godziny przed otwarciem… jedna kolejka do składania wniosków i odbioru paszportu. Koszmarnie długie oczekiwanie. Radzę od razu wybrać się do Gdyni – to inna opinia w Google.

Oprócz tego na Google Maps znajduje się 80 opinii użytkowników, większość negatywnych, a na pięć gwiazdek wejherowskie biuro paszportowe ma średnią 1,7.

Terenowy Punkt Paszportowy w Wejherowie, który ma swoją siedzibę w urzędzie miasta przy ulicy 12 Marca jest jednostką podlegającą pod Pomorski Urząd Wojewódzki.

W tej sprawie od dwóch miesięcy czekamy na odpowiedź Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. Jak udało nam się dowiedzieć, po naszym zapytaniu w wejherowskim biurze paszportowym przeprowadzono kontrolę.

Fot. Czytelnik

Biura paszportowe znajdują się między innymi w Gdańsku, Gdyni czy Lęborku. Więcej informacji tutaj.

Przypominamy, że czekamy na wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...