30.03.2023 13:00 6 JD/PM

Rekord Europy dla zawodnika z gminy Kosakowo

Fot. Kosakowo Sport

Marek Jaroniec – zawodnik sportów siłowych z gminy Kosakowo wrócił ze złotym medalem z Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym Federacji XPC Powerlifting European Championship 2023.

W dniach 22-26 marca w Siedlcach odbyły się mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Federacji XPC Powerlifting European Championship 2023, w których naszą gminę reprezentował Marek Jaroniec.

Sportowiec wywalczył pierwsze miejsce w kategorii Mastrer 2 do 82,5 kg oraz ustanowił podczas zawodów rekord Europy w martwym ciągu – Marek Jaroniec uniósł na wysokość pasa ciężar 230 kilogramów.

Fot. Kosakowo Sport Fot. Kosakowo Sport

Marek Jaroniec nie zwalnia tempa. Po mistrzostwach Polski federacji Polska Liga Trójboju RAW w Jaworznie, w których wystartował w pierwszym tygodniu marca, zajmując pierwsze miejsce w trójboju siłowym klasycznym w kategorii Masters 2 do 82,5 kg, zaprezentował znakomitą formę na mistrzostwach Europy – czytamy na stronie Kosakowo Sport.

Sportowiec z gminy Kosakowo wywalczył również drugie miejsce w kategorii Open wśród wszystkich zawodników powyżej 50 roku życia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...