30.03.2023 10:22 0 PM

Po długiej chorobie odszedł Wojciech Rybakowski

Fot. Norda FM

Dziś rano zmarł Wojciech Rybakowski, samorządowiec, społecznik, twórca kultury, nauczyciel. Mieszkaniec Kochanowa przegrał walkę z ciężką chorobą.

W czwartek (30 marca) odszedł Wojciech Rybakowski wieloletni radny powiatu wejherowskiego. Był pomysłodawcą i twórcą misterium na Kalwarii Wejherowskiej, pełnił funkcję prezesa stowarzyszenia „Misternicy Kaszubscy”. W swoim życiu zawodowym związany był ze Szkołą Podstawową nr 9 w Wejherowie, gdzie pracował jako nauczyciel.

Wojciech Rybakowski był także cenionym twórcą kultury i reżyserem teatralnym. Przy Wejherowskim Centrum Kultury prowadził teatr „Oko”. Był też odpowiedzialny za wiele widowisk słowno-muzycznych. Wydarzenia, których był twórcą i reżyserem wielokrotnie można było oglądać między innymi na deskach Filharmonii Kaszubskiej, gdzie w ubiegłym roku odbył się także jego benefis „Wojtek i Przyjaciele”.

Wojciech Rybakowski zmarł w wieku 51 lat.

Pogrzeb Wojciecha Rybakowskiego odbędzie się w najbliższą sobotę (1 kwietnia) o godzinie 12:30 w kościele parafialnym pw. Św. Leona Wielkiego w Wejherowie.

Ostatnie spotkanie i rozmowa Wojciecha Rybakowskiego w radiu Norda FM i Twojej Telewizji Morskiej:


Czytaj również: