30.03.2023 10:00 39 kala/TTM

Z Pucka do Los Angeles na kaszubskie święto

fot. TTM

W hrabstwie Los Angeles 19 dzień marca proklamowano Dniem Jedności Kaszubów. Organizatorem tego święta za oceanem jest assesor hrabstwa Los Angeles Jefrryey Prang, który w 2017 roku odwiedził Puck w poszukiwaniu swoich korzeni. W tym roku udział w obchodach wzięła burmistrz Pucka.

Dzień Jedności Kaszubów odbył się w hrabstwie Los Angeles już po raz trzeci.

To było fantastyczne wydarzenie, były elementy polskie i kaszubskie - muzyka, kuchnia, piękne dekoracje. Co najważniejsze, goście których było ponad siedemdziesiąt - to były osoby mieszkające w Stanach Zjednoczonych, głównie Amerykanie, ale też i Polacy - bardzo byli zainteresowani tematem kaszubszczyzny i Pucka - mówiła dla Twojej Telewizji Morskiej Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Organizatorem tego święta za oceanem jest assesor hrabstwa Los Angeles Jefrryey Prang, który w 2017 roku odwiedził Puck w poszukiwaniu swoich korzeni. Dzięki działaniom assesora proklamowano w całym hrabstwie Los Angeles 19 dzień marca Dniem Jedności Kaszubów.

Myślę, że to fantastyczna informacja. Będzie o nas więcej wiadomo, będzie o nas słychać, będą się nami bardziej interesować. Z ust wielu gości słyszałam, że podziwiają Kaszubów za to, co działo się w przeszłości i za to, co dzieje się dzisiaj. Dziękują nam i gratulują, za to, że potrafimy dalej przekazywać i rozpowszechniać wiedzę i różne ciekawe historie związane z Kaszubszczyzną - mówiła Pruchniewska.

Miasto Puck na pamiątkę tego wydarzenia otrzymało amerykańską flagę.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...