30.03.2023 08:00 0 MW/TTM

'Zaczęło tam już brakować wody.' Inwestycja ma to rozwiązać

Fot. Marek Trybański/TTM

Gmina Puck angażuje w tym roku ogromne środki w Rekowie. W miejscowości już trwają prace przy rozbudowie stacji uzdatniania wody, a niedługo rozpocznie się także modernizacja ulicy Lipowej.

W tym roku znaczna część inwestycyjnych środków gminy Puck trafi do jednej miejscowości, czyli Rekowa. Obecnie trwają tam prace nad rozbudową stacji uzdatniania wody, na którą gmina wyda 11,5 miliona złotych.

Hydrofornia w Rekowie zaopatruje Rekowo, Połchowo i Widlino. Zaczęło tam już brakować wody - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Na taką sytuację gmina miała już przygotowane plany rozbudowy, w związku z rozbudową samych tych miejscowości, a zrealizować je pomogły środki w wysokości 9,5 miliona złotych z polskiego ładu. Prace są zaawansowane w około 70 procentach, a ich zakończenie planowane jest w ciągu najbliższych czterech miesięcy.

Gmina otworzyła już także oferty na kolejną inwestycję w miejscowości, tym razem drogową. Do końca września wyremontowana ma zostać ulica Lipowa, na odcinku od początku miejscowości do ulicy Różanej.

Mieszkańcy bardzo długo na to czekali, ale to jest gruntowna przebudowa z deszczówką i kanalizacją sanitarną – dodaje Tadeusz Puszkarczuk.

Powstaną także chodniki z obu stron drogi, czy infrastruktura spowalniająca ruch, aż do skrzyżowania z ulicą Różaną. Wszystko to za kwotę około 3,5 miliona złotych przy 2,5-milionowym dofinansowaniu. Na czas prowadzonych prac, które rozpocząć mają się już na koniec kwietnia, na ulicy Lipowej zmieniona będzie organizacja ruchu, a mieszkańcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...