29.03.2023 12:30 0 PM/KWP Gdańsk

Poprosił o pokazanie pierścionka, a później go ukradł

Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Do lombardu wszedł mężczyzna, poprosił o pokazanie pierścionka wartego 1000 zł, a następnie wykorzystując nieuwagę pracownicy wyszedł ze sklepu. Wszystko nagrała kamera monitoringu. Mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci przeanalizowali opisane okoliczności przestępstwa i w efekcie ich pracy mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz o jego losie zadecyduje sąd, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której miało dojść w jednym z lombardów przy ul. Świętojańskiej w Gdańsku.

Fot. KWP Gdańsk

Mundurowi ustalili, że do lombardu wszedł mężczyzna, poprosił o pokazanie pierścionka wartego 1000 zł, a następnie wykorzystując nieuwagę pracownicy wyszedł ze sklepu. Funkcjonariusze sprawdzili zapis z monitoringu i szczegółowo przeanalizowali zebrane informacje. Już następnego dnia kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec Gdyni - informuje gdańska policja.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Wczoraj 42-latek usłyszał zarzuty, o jego losie zadecyduje sąd. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...