29.03.2023 10:00 44 MW/TTM

Takiego połączenia jeszcze nie było. Nowa linia autobusowa

Fot. Marek Trybański/TTM

Od kwietnia rusza nowa linia autobusowa, która połączy Nowy Dwór Wejherowski z Redą i Rumią. Początkowo linia obsługiwana będzie przez busa, który w dni robocze pokona trasę kilkukrotnie w każdą stronę.

Linia nr 674 PKS Gdynia zacznie kursować na trasie między Nowym Dworem Wejherowskim a Rumią od 3 kwietnia. To nowa propozycja skierowana przede wszystkim do mieszkańców gminy Wejherowo.

Były sygnały od mieszkańców, ale też samych uczniów i ich rodziców, którzy uczęszczają do szkół w Redzie i Rumi, że jest potrzeba uruchomienia nowej linii - mówiła dla [Twojej Telewizji Morskiej] starosta Gabriela Lisius.

Nowa linia powstała z inicjatywy powiatu wejherowskiego oraz gminy Wejherowo.

Początkowo nie zobaczymy na niej jednak dużego autobusu, a mniejszy bus. Obecnie rozkład jego jazdy został dopasowany tak, aby w godzinach porannych dowozić mieszkańców do szkoły i pracy, a po południu dać im możliwość powrotu.

Zaczynamy od małego busika. Będzie wykonywane pięć par kursów w każdą stronę, na razie w dni robocze. Jeżeli będzie potrzeba, to pojazd zwiększymy – zaznacza Paweł Misiak, dyrektor Działu Przewozów PKS Gdynia.

Fot. Marek Trybański/TTM

Pojazd jest niskopodłogowy, posiada także miejsca dla wózków i może obsłużyć około trzydziestu pasażerów.

Linia ma charakter komercyjny, jednak w przyszłości powiat zapowiada starania o jej dofinansowanie, co umożliwi zwiększenie ilości kursów. Rozkład jazdy nowej linii 674 można już znaleźć na stronie internetowej przewoźnika - tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...