29.03.2023 08:00 22 PM/KMP Gdańsk

Białorusin wszedł do cudzego mieszkania, zjadł gulasz wołowy i zasnął

Fot. KMP Gdańsk

Podczas nieobecności lokatorów wszedł do jednego z mieszkań w Gdańsku. Policjantów zaalarmowali właściciele, którzy wrócili do domu i zauważyli śpiącego w ich łóżku pijanego intruza. Zatrzymany 28-latek usłyszał zarzut naruszenia miru domowego.

W minioną niedzielę tuż po godz. 18:00 policjanci z komisariatu w Gdańsku-Oruni odebrali zgłoszenie, że w mieszkaniu zgłaszających przebywa obcy mężczyzna, który dostał się do środka podczas ich nieobecności.

Gdy właściciele otworzyli drzwi, zauważyli wiszącą na wieszaku czyjąś kurtkę, a w swoim łóżku śpiącego mężczyznę. Na miejsce pojechali kryminalni i zatrzymali 28-letniego obywatela Białorusi - informuje policja.

Mężczyzna był pijany i miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, nie był też w stanie wytłumaczyć tego, w jaki sposób wszedł do mieszkania.

Po sprawdzeniu mieszkania okazało się, że nic z niego nie zginęło. Jednak w kuchni był spory bałagan. Mężczyzna, zanim zasnął w łóżku pokrzywdzonych, wcześniej opróżnił naczynie, w którym znajdował się gulasz wołowy - dodaje policja.

28-latek spędził noc w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut naruszenia miru domowego. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 12 miesięcy więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...