28.03.2023 13:00 76 PM

Zrobili klub czytelnika i otworzyli market w niedzielę

Zdjęcie ilustracyjne/ Fot. pixabay.com

Sieć marketów, która ma swój sklep również w Wejherowie, obeszła zakaz handlu w niedzielę otwierając klub czytelnika. Wcześniej przepisy omijano otwierając np. placówki pocztowe.

Kluby czytelnika, wypożyczalnie sprzętu czy rowerów – w ten sposób sieci handlowe omijają zakaz handlu w niedzielę. Zrobił to także jeden ze sklepów francuskiej sieci handlowej.

W naszym nowo otwartym #KlubieCzytelnika znajdziecie szeroką ofertę książek i gazetek dla najmłodszych. U nas przeczytacie i wypożyczycie książki przez siedem dni w tygodniu. Wspierajmy kulturę – czytamy na Facebooku sklepu.

W internecie, pod postem, rozgorzała dyskusja mieszkańców Wejherowa.

To chore… żeby kombinować, jak tu otworzyć sklep w niedzielę. Oczywiście, są zawody i takie instytucje, które muszą pracować w niedzielę, ale sklep akurat nie musi być otwarty w niedzielę. Zakupy można zrobić przez kolejne sześć dni… a niedzielę zostawić dla siebie i rodziny i odpoczynek – napisał jeden z komentujących.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę ma luki i trudno się dziwić branży, że te luki próbuje wykorzystywać. Ostatnio handel próbuje opcji "na czytelnię" jako klub czytelnika. Takie działania mogą się zintensyfikować, gdyż branża może chcieć w ten sposób odrobić straty wynikające z ogromnych podwyżek cen gazu i prądu – czytamy w jednym z komentarzy.

Ci wszyscy, co są tak oburzeni otwarciem sklepu w niedzielę pójdą jutro do restauracji będą narzekać że za długo czekają na jedzenie bo za mało w pracy jest kelnerek barmanów itp. - pisze jeden z użytkowników

Szkoda mi pracowników. Powinni w tym dniu odpoczywać – to kolejna opinia dodana pod postem sklepu.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę weszła w życie 1 marca 2018 roku. Niedziele handlowe w tym roku przypadają na 30 kwietnia, 25 czerwca, 27 sierpnia, 17 grudnia i 24 grudnia.

A co Wy myślicie o zakazie handlu w niedzielę?


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...