28.03.2023 12:00 0 kala/TTM

'To może być inspiracja' - wielkanocny kiermasz w Luzinie

fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W niedzielę (26 marca) w Luzinie odbył się Kiermasz Wielkanocny. Na stoiskach nie zabrakło wyrobów rękodzielniczych i regionalnych potraw.

Wydarzenie odbyło się w hali Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie. Stoiska zachęcały kolorami i zapachami.

Jestem zaskoczony ilością i różnorodnością rzeczy na stoiskach. Dla jednych może to być inspiracja, żeby sobie podobny stroik w domu stworzyć, ktoś inny po prostu to kupi. Biorąc pod uwagę szalejącą inflację, te ceny są naprawdę rozsądne - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino.

fot. Daniel Zaputowicz/TTM fot. Daniel Zaputowicz/TTM fot. Daniel Zaputowicz/TTM fot. Daniel Zaputowicz/TTM fot. Daniel Zaputowicz/TTM fot. Daniel Zaputowicz/TTM fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Wydarzenie przyciągnęło nie tylko mieszkańców gminy Luzino, ale także okolicznych miejscowości. Udział w Wielkanocnym Kiermaszu wzięły m.in. Koła Gospodyń Wiejskich.

Prezentujemy potrawy regionalne oraz rękodzieło. Polecamy żurek na zakwasie, ciasta, chleb ze smalcem. Z rękodzieła są różne rzeczy od koloru do wyboru, stroiki, makramy, bazie. Jest kolorowo i smacznie - mówiła Aleksandra Bork, Koło Gospodyń Wiejskich „Pod podkową” z Kębłowa.

Podczas kiermaszu nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, w ramach wydarzenia odbyły się warsztaty tworzenia wianków wielkanocnych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...