27.03.2023 14:30 4 MW

Motocykliści chcą wiosny. Spalili Marzannę w Dębkach

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Motocykliści pożegnali zimę i przywitali wiosnę. W Krokowej odbyło się tradycyjne już spotkanie, podczas którego liczni pasjonaci dwóch kółek pojechali wspólnie na plażę w Dębkach, aby tam spalić Marzannę.

To już coroczna tradycja, że brać motocyklowa wraz z nadejściem wiosny spotyka się na wspólnych wydarzeniach. Jednym z pierwszych jest to, które już od 12 lat ma miejsce w Krokowej, czyli Motocyklowa Marzanna. W tym roku wiosna jednak jeszcze nie dopisuje, więc o rekordzie frekwencji nie było mowy, chociaż nie zabrakło chętnych do takiego rozpoczęcia wyczekiwanej pory roku

W zeszłym roku było nas masę, bo pogoda dopisała, ale ci najbardziej wytrwali są – mówił Mirosław Bielecki, który na wydarzenie przyjechał z Choczewa.

Motocykliści spotkali się na parkingu przy kościele w Krokowej, skąd pojechali do Dębek, aby tam spalić Marzannę. To okazało się trochę utrudnione ze względu na deszcz, który spotkał ich po drodze.

Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Jakby nie było spalenia, to byśmy ją wtedy utopili. Poza tym jak nazwa naszego klubu Storm Riders wskazuje, nam żadne warunki pogodowe nie przeszkadzają – mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Dariusz Szwagier ze Stowarzyszenia Motocyklowego Storm Riders, które jest organizatorem wydarzenia.

Ostatecznie całe wydarzenie udało się przeprowadzić do końca i zintegrować po zimię brać motocyklową regionu.

Ponowne spotkanie motocyklistów w Krokowej odbędzie się 16 kwietnia. Wtedy też odbędzie się tam oficjalne rozpoczęcie sezonu motocyklowego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...