25.03.2023 08:05 1 Kaja/gdynia.pl

Sezon wycieczkowców w Gdyni ruszy na majówkę

Fot. cruisemapper.com

Aż 40 razy wycieczkowce zawiną do Gdyni. Tegoroczny sezon rozpocznie się 2 maja. Tego dnia przy nabrzeżu Francuskim, naprzeciw Muzeum Emigracji, zacumuje MSC Fantasia – najdłuższa jednostka jaka w tym roku zawinie do miasta z morza i marzeń.

Mierzący nieco ponad 333 metry długości statek jest jednym z największych, pływających pod włoską banderą. Jego matką chrzestną jest aktorka Sophia Loren. Ten fantastyczny statek będzie gościł w Gdyni przez dokładnie 10 godzin, od 8:00 do 18:00. To nie lada gratka dla fotografów i entuzjastów marynistyki.

Fot. gdynia.pl Fot. gdynia.pl Fot. gdynia.pl Fot. gdynia.pl

Dwa dni po wizycie MSC Fantasia, do Gdyni zawinie AIDAdiva – jeden z ulubionych wycieczkowców mieszkańców i turystów, jednocześnie jeden z bardziej wdzięcznych do fotografowania, bo z charakterystycznym malunkiem ust na dziobie i oczu na burtach - Aida Cruises. Statek zacumuje w tym sezonie przy nabrzeżu Francuskim aż dziewięciokrotnie.

Tegoroczny sezon w Gdyni zakończy się pod koniec października. Do tego czasu wycieczkowce do Portu Gdynia zawiną 40 razy, niektóre z nich niejednokrotnie. W sumie pojawi się tam 16 różnych statków. To ok. 90-100 tys. pasażerów oraz ok. 35 tys. członków załogi, przy pełnym obłożeniu.

Tegoroczny plan zawinięć wycieczkowców w gdyńskim porcie można znaleźć tu


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...