22.03.2023 17:49 44 PM

Nowy dyrektor wejherowskiego muzeum

Fot. Leszek Spigarski/MPiMKP

Zmiany na stanowisku dyrektora wejherowskiego muzeum. Tomasza Fopke od 1 kwietnia zastąpi obecny pracownik muzeum - Michał Hinc.

Z końcem marca upływa druga kadencja obecnego dyrektora Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej Tomasza Fopke. Kierował muzeum przez ostanie 10 lat. Jest kompozytorem, literatem tworzącym głównie w języku kaszubskim, animatorem kultury kaszubskiej, autorem kilkunastu zbiorów literackich i śpiewników. W 2007 roku otrzymał odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej". W 2019 roku obronił w Akademii Muzycznej w Gdańsku pracę doktorską.

Mój czas na stanowisku dyrektora Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie dobiega końca. Od 1 kwietnia bieżącego roku czekają mnie nowe wyzwania. Dziękuję wszystkim, z którymi zetknąłem się na swojej dotychczasowej muzealnej drodze: Współpracownikom, Przedstawicielom stowarzyszeń, instytucji, Artystom. To była owocna dekada budowania marki tej najważniejszej na Świecie instytucji, zajmującej się językiem kaszubskim. Zostawiam Muzeum z bogatą ofertą kulturalną, z wieloma sympatykami i z wieloma projektami do zrobienia - napisał na swoim Facebooku Tomasz Fopke.

Konkurs na stanowisko dyrektora wygrał dotychczasowy pracownik muzeum dr Michał Hinc z działu rękopisów i starodruków, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...