22.03.2023 12:14 20 WH/KPP Wejherowo

Agresywny mąż znęcał się nad żoną

Fot. KPP Wejherowo

36-latek z Redy znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną. Wszczynał awantury, poniżał, uderzał w twarz i kopał. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Policjanci z Redy zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań.

Według zgłoszenia mąż awanturuje się i grozi pokrzywdzonej. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że 36-letni mężczyzna groził kobiecie pozbawieniem życia oraz dodatkowo znęcał się nad nią psychicznie, wszczynał awantury domowe. Policjanci zatrzymali mężczyznę – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Po wykonaniu czynności, mężczyznę osadzono w policyjnej celi. Policjanci ustalili, że sprawca od dłuższego czasu znęcał się psychicznie nad swoją żoną poprzez wszczynanie awantur, wyzwiska, poniżanie stosując przemoc psychiczną, a ponadto groził jej pozbawieniem życia. Ponadto szarpał kobietę, znęcał się fizycznie, łapał za szyję, uderzał w twarz i ją kopał.

Zobacz także: Uderzał, kopał, łapał za szyję i wszczynał awantury – znęcał się nad swoją partnerką

W przeszłości w mieszkaniu była interwencja, która zakończyła się z konsekwencjami dla agresywnego lokatora.

Na podstawie zebranych dowodów 36-latek usłyszał zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad swoją żoną. Wczoraj podejrzany został doprowadzony do prokuratury na dalsze czynności procesowe i prokurator po przesłuchaniu dodatkowo zastosował wobec niego dozór policyjny dwa razy w tygodniu, a ponadto zakaz kontaktowania się w jakiejkolwiek formie z pokrzywdzonymi, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 100 metrów, nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi na okres 3 miesięcy w związku za znęcanie się nad osobami wspólnie mieszkającymi – dodaje Potrykus.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec innych osób. Problem przemocy należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub dzwoniąc na numer alarmowy 112. Za znęcanie się grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...