22.03.2023 10:04 0 WH/KPP Wejherowo

W gminie Linia znaleźli niewybuch

Fot. KPP Wejherowo/Facebook

W jednej w miejscowości gminy Linia znaleziono bombę lotniczą. Policja informuje, co zrobić, kiedy natkniemy się na tego typu znalezisko z czasów II wojny światowej.

W pierwszej połowie miesiąca w jednej z miejscowości gminy Linia została ujawniona bomba lotnicza, dlatego też natychmiast o tym fakcie zostali zawiadomieni policjanci – relacjonuje asp.sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy. - Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szemudzie zabezpieczali znalezisko do czasu przyjazdu specjalistycznego patrolu saperskiego, który zabrał niewybuch.

Jak mówią policjanci, niewybuchy, niezależenie od daty produkcji, mogą być śmiertelnie niebezpieczne.

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem dotykać ani przenosić, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy nim grozi wybuchem, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, może to także grozić śmiercią osoby przebywającej w jego pobliżu – dodaje Potrykus.

Fot. KPP Wejherowo/Facebook Fot. KPP Wejherowo/Facebook

Co zatem zrobić, kiedy natkniemy się na takie znalezisko – niewybuch czy amunicję? Trzeba natychmiast zawiadomić policję, a do czasu przybycia mundurowych – zabezpieczyć miejsce. Następnie niewybuchem zajmą się służby, w tym patrol saperski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...