22.03.2023 09:00 15 PM/PUW Gdańsk

Miliony na rozbudowę ronda do Trasy Kaszubskiej

Fot. PUW

Powiat wejherowski otrzyma z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ponad 2,6 mln zł na rozbudowę skrzyżowania w Koleczkowie. Rondo, które połączy drogę powiatową i wojewódzką, wejdzie w skład układu komunikacyjnego Trasy Kaszubskiej.

Głównym celem budowy drogi ekspresowej S6 jest bezpieczne i sprawne połączenie Trójmiasta ze Szczecinem, przebiegające równolegle do wybrzeża Bałtyku. Budowa wpłynie na płynność ruchu, skróci czas przejazdu, odciąży układ dróg i ulic lokalnych, poprawi bezpieczeństwo w sieci dróg krajowych i zmniejszy uciążliwość ruchu drogowego dla otoczenia – czytamy na stronie Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Fot. PUW Fot. GDDKiA

Czytaj również: MOP-y przy Trasie Kaszubskiej otwarte. Wkrótce powstaną tam stacje paliw

Przypomnijmy, że od grudnia kierowcy mogą już korzystać z 42-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S6 Bożepole Wielkie – Gdynia Wielki Kack, czyli Trasy Kaszubskiej, stanowiącej obwodnicę Wejherowa, Redy i Rumi. W ramach inwestycji powstały dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z pasem awaryjnym, a na odcinku najbardziej obciążonym ruchem między Chwaszczynem a węzłem Gdynia Wielki Kack po trzy pasy ruchu i pas awaryjny. Na trasie zlokalizowano siedem węzłów: Bożepole Wielkie, Strzebielino, Luzino, Szemud, Koleczkowo i dwa węzły zespolone - Chwaszczyno i Gdynia Wielki Kack. Obwodnica Trójmiasta na połączeniu z Trasą Kaszubską została rozbudowana do trzech pasów ruchu.

Czytaj również: Trasa Kaszubska oficjalnie otwarta

Całość trasy S6 w województwach pomorskim i zachodniopomorskim będzie oddana do ruchu w 2025 roku.

Budowa drogi ekspresowej S6 Bożepole Wielkie - Gdynia została dofinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko UE przeszło 984 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...